Najlepšie afrodiziaká pre ženy: Ako prírodnou cestou zvýšiť vašu chuť na sex

Najlepšie afrodiziaká pre ženy

Sexuálny život muža aj ženy ovplyvňuje niekoľko faktorov. Či už sú to životospráva, životný štýl, stres, ale aj problémy s fungovaním reprodukčnej sústavy (gynekologické zápaly či infekcie). Ak sa s týmito problémami preventívne nič nerobí, môžu zájsť až do takej miery, že žena prestane pociťovať chuť na sex a začne milovanie odmietať.

Ženská frigidita – keď žena stratí záujem o sex

Nuž veru, je to tak. Nielen mužov, ale aj ženy, trápi sexuálna disfunkcia. A jej príznaky môžu začať celkom nevinne – napríklad častým odmietaním sexuálneho styku. Raz za čas si poviete, že je to v poriadku a dnes na TO nemáte náladu, no ak sa to opakuje pravidelne, treba spozornieť – veď sexuálny pud je predsa základným biologickým pudom (nielen) ľudí. Častokrát za odmietaním vzrušenia stoja tieto faktory:

Fyziologické faktory

Vek ženy –  S pribúdajúcim vekom sa znižuje tvorba hormónov estrogén a progesterón, ktoré zodpovedajú napríklad za menštruáciu, hustotu kostí, prekrvenie pohlavných orgánov, hydratáciu a pružnosť pokožky a pošvy, tvorbu vaginálneho mazu či hodnoty libida a chuti na sex.

Životný štýl – Málo spánku, relaxu, pohybu, fajčenie a pitie alkoholu má negatívny vplyv na produkciu hormónov a hladinu libida.

Lieky a ich účinky – Mnohé vedľajšie účinky liekov majú za následok stratu chuti ženy na sex. Ide o lieky, ktoré sa užívajú na depresiu, ale aj antibiotiká, ktoré môžu narúšať hormonálnu hladinu.

Choroba – Dlhodobé ochorenia ako cukrovka, vysoká hladina cholesterolu a hormonálne ochorenia do vysokej miery znižujú ženské libido.

Psychogénne faktory

Stres a únava – Okrem sexuálneho života príliš veľa stresu zasahuje aj do schopnosti koncentrácie, pamäti, imunity, krvného tlaku či cholesterolu. Je nám tiež jasné, že žena je po celom dni plnom povinností a starostlivosti o deti a domácnosť unavená, no nezabúdajte na to, že zanedbávanie sexuálneho života ochladzuje váš milostný, aj partnerský život.

Sexuálna trauma – Objavuje sa hlavne po nepríjemnom sexuálnom zážitku alebo zo strachu nedosiahnutia orgazmu – keď žena nie je schopná dosiahnuť orgazmus, pociťuje nepríjemné pocity strachu alebo sa cíti trápne a zahanbene.

Nálada – Určite budete sexuálne nabudenejšia, ak budete šťastná a veselá. Naopak, ak sa cítite smutne, práve sex a vzrušenie môže vo vás opäť vyvolať pozitívne pocity. Vyskúšajte to.

Partnerské nezhody – Ak vám vzťah s partnerom neklape a objavujú sa medzi vami problémy, časté konflikty, hádky, nedorozumenia či žiarlivosť – to všetko prispieva k sexuálnej pasivite na oboch stranách.

Nič však nie je stratené a aj s týmito problémami si viete v mnohých prípadoch pomôcť. V nasledujúcich riadkoch si povieme viac o tom, ktoré prírodné afrodiziaká sú v oblasti ženskej sexuality najúčinnejšie.

Čo je afrodiziakum?

Pojem afrodiziakum pochádza z gréckeho „aphrodisiakon“ a je odvodené od slova „aphrodisios,“ ktoré, ako isto dobre tušíte, je odvodené od gréckej bohyne lásky, sexuality, plodnosti a zmyselnosti – Afrodity. Afrodiziakum je teda látka alebo aktivita (väčšinou prírodného pôvodu), ktorá zvyšuje libido a dodáva telu sexuálnu náladu. Môže ísť pokojne o potraviny, jedlo, bylinky, koreniny, ale aj o pohyb, nápoje, správanie a ďalšie činnosti, ktoré dokážu regulovať hladiny pohlavných hormónov a dráždiť ženské, aj mužské libido.

U žien majú afrodiziaká tieto dôležité úlohy:

  • zvyšujú prekrvenie pohlavného systému, vonkajších genitálií (pošvy, vnútra pošvy a jej okolie), čím ju robia citlivejšou,
  • vplývajú na hormonálnu hladinu pohlavných hormónov (estrogénov), ktoré, ako vieme, ovplyvňujú libido aj celkovú kvalitu sexuálneho života,
  • zvyšujú pocit sexuálnej energie, prinavracajú chuť na sex, zlepšujú celkovú vitalitu a tiež mentálnu aj fyzickú výkonnosť.

Tieto účinky sa u každej ženy môžu líšiť individuálne, v intenzite – všetko závisí aj od zdravotného stavu pohlavnej sústavy či hormonálnej rovnováhy v tele ženy. Aké najznámejšie prírodné afrodiziaká pre ženy teda poznáme a odporúčame?

Prírodné afrodiziaká pre ženy

Ženšen

Ženšen alebo Panax Ginseng je jedným z najúčinnejších afrodiziák pre ženy a posilňuje ženské libido. Jeho pravidelné užívanie a konzumácia nielen, že podporuje hladinu estrogénu, ktorá zvyšuje aj túžbu po sexe, ale vynikajúco tiež reguluje menštruáciu – odstraňuje problémy s menštruáciou a zmierňuje príznaky menopauzy. Jeho účinky môžeme pokojne prirovnať k hormonálnej liečbe, no na rozdiel od tej, ženšen je prírodný a len s minimálnym výskytom nežiaducich účinkov. No a v neposlednom rade ženšen prispieva k dobrej nálade, čo má tiež za následok to, že sa vám opäť prinavráti chuť na milovanie.

Maca peruánska

Inak nazývaná aj ako peruánsky ženšen je superpotravina pre ženy. Jej pravidelná konzumácia alebo užívanie prípravkov z jej extraktov podporuje plodnosť, mierni príznaky menopauzy a zlepšuje sexuálne funkcie ženy. Štúdie dokonca preukázali, že u žien, ktoré užívali antidepresíva, sa prostredníctvom suplementácie Macy upravila, ba dokonca vytratila sexuálna dysfunkcia.

Senovka grécka

Táto bylina je prospešná tým, že obsahuje diosgenín, ktorý sa využíva na výrobu syntetického estrogénu. Prostredníctvom senovky sa v tele zvyšuje hladina estrogénu a tým pádom sa jej zvyšuje libido. Ďalší bonus – senovka účinne podporuje rast prsného tkaniva a tvorbu materského mlieka a je účinným afrodiziakom ako pre ženy, tak aj pre mužov.

Serenoa plazivá

Ide o palmu, ktorej bobule obsahujú fytoestrogény, ktoré zvyšujú sexuálnu túžbu. U žien dokonca Serenoa zväčšuje prsné žľazy a lieči močové ústrojenstvo.

Šatavari

Bylinka z rodu špargľa je tiež veľmi významná svojimi účinkami pre ženy. Je bohatá na fytoestrogény, ktoré vyvažujú hormóny v tele, uvoľňuje „šťastné“ hormóny ako dopamín, estrogén, serotonín, endorfíny. Tým, že zvyšuje estrogén, dráždi libido a zlepšuje prietok krvi v ženských intímnych miestach. Zlepšuje a zvyšuje citlivosť klitorisu a mazanie vaginálnej steny.

Šafran

Ide o veľmi silné afrodiziakum, údajne aj Kleopatra si do svojho mliečneho kúpeľa pridávala šafran, aby k sebe prilákala svojich milencov. Šafran preukázateľne zvyšuje pohyblivosť spermií a úspešnosť počatia. Jeho prenikavá chuť a vôňa v jedlách zvýši libido u oboch pohlaví.

Ginko Biloba

Vieme o ňom, že zlepšuje pamäť, myslenie a sústredenie, no nielen to. Ginko tiež zvyšuje aj krvný obeh. Vďaka nemu zabezpečíte dostatočné prekrvenie v panvovej oblasti a zlepšíte tak sexuálny prežitok – orgazmy viac precítite, budú citlivejšie a častejšie žiadané.

Kakao

Je známe, že okrem toho, že čokoláda fantasticky chutí a ženám zlepšuje náladu, pôsobí aj ako afrodiziakum. Nejde však o čokoládu samotnú, svoj afrodiziakálny účinok má vďaka kakaovému obsahu. Kakaové bôby pomáhajú pri liečbe depresie a úzkosti a sú plné antioxidantov, ktoré zlepšujú celkové zdravie človeka. Vďaka zlúčenine fenyletylamínu, ktorý stimuluje nervový systém, stimuluje aj libido.

Banány

Banány obsahujú bromelaínov enzým, ktorý údajne zvyšuje sexuálnu túžbu. Ten je zdrojom horčíka, upokojuje a uvoľňuje telo, čím zvyšuje šancu na prebudenie „zaspatého“ libida.

Chilli

Ak chcete doma zvýšiť chuť na sex a nabudiť sexuálnu túžbu u seba aj u svojho partnera, vyskúšajte do jedál pridať chilli. Chilli je plné prostriedkov, ktoré rozširujú krvné cievy, aj v oblasti pohlavných orgánov. Kapsaicíny, ktoré chilli obsahuje, dráždia a vytvárajú pocit tzv. vnútorného horenia a uvoľňujú endorfíny.

Škorica, zázvor, muškátový orech

Prostriedky z ajurvédskej medicíny, ktoré zvyšujú ženské libido. Kombináciou týchto korenín vzniká v brušnej dutine a v oblasti panvy zvýšený prietok krvi, čo zapríčiňuje chuť na sex a zároveň aj urýchlenie metabolizmu. Môžete si ich pridať do jedla, ale aj do čaju a do kávy a uvidíte, či pocítite šteklivé pocity tam dolu aj vy.

Červené víno

Uvoľní vás a dostane do tej správnej vzrušujúcej náladičky a zároveň zabezpečí, že sa krv dostane presne tam, kam potrebujete. Je silným antioxidantom a obsahuje látky, ktoré spomaľujú starnutie a znižuje v tele zápalové procesy. Pri jeho popíjaní však buďte opatrné – zvoľte radšej suché víno, miesto sladkého.

Ďalšie formy afrodiziák

Okrem potravín existujú aj ďalšie metódy, ako prirodzene zvýšiť sexuálny apetít, nielen u žien.

Šport – Pravidelným športovaním sa napríklad zvyšuje hladina pohlavných hormónov, hlavne testosterónu, ktorý tak, ako u mužov, tak aj u žien, dráždi libido a zvyšuje chuť na sex.

Sexi oblečenie – Ak sa chcete cítiť výnimočná a sexy, môžete vyskúšať aj sexi oblečenie – je totiž vedecky dokázané, že pekným oblečením a úpravou zovňajška sa u žien zvyšuje aj libido, túžba flirtovať a ženy majú väčšiu chuť na sex. Preto, milé dámy, ak váš partner krúti očami nad vašimi nákupmi, máte čím argumentovať. 😉

Fantázia a predstavy – Libido si viete zvýšiť aj prostredníctvom vašich zmyslov a fantázie. Skúste zavrieť oči a predstavovať si seba a vášho partnera a vaše spoločné milostné radovánky. Ak potrebujete dopomôcť, zapnite si erotický film alebo si prečítajte erotickú poviedku. Uvidíte, že vás to nakopne.

Tanec – Akýkoľvek tanec „telo na telo“ zbližuje partnerov. Aj o tancoch ako tango, bachata či salsa sa hovorí ako o „sexe na parkete.“ Ak máte chuť, vyskúšajte si latinsko-americké tance doma alebo prihláste seba aj svojho partnera na kurzy. Uvidíte, že zvýšený sexuálny apetít a endorfíny po spoločných tréningoch na seba nenechajú dlho čakať! (Píšeme tak trošku aj z vlastnej skúsenosti). 😉

Prírodné výživové doplnky pre ženy na zvýšenie chuti na sex

V riadkoch vyššie sme vám dopodrobna rozpísali všetky možné bylinky, potraviny, ale aj aktivity, ktoré pôsobia ako afrodiziaká pre ženy a umocňujú ich chuť na sex. Dnes na trhu však existujú aj prírodné výživové doplnky vo forme tabletiek, ktoré sú akési „kombo“ alebo zmesou a kombináciou extraktov z bylín afrodiziák (ženšen, maca, kotvičník), vitamínov a minerálov a sú vyrobené s jediným cieľom – priamo ovplyvniť nervový ale aj pohlavný systém, ktorý vplýva na hladinu libida u žien.

Jedným takýmto overeným doplnkom sú aj tablety Stoporex® Women, ktoré sú, ako sme už spomínali, 100%-prírodného zloženia a nepotrebujete k nim lekársky predpis, ani vyšetrenie. Užívajú sa jednoducho, stačí ich len zapiť vodou.

Užívať ich môžete dlhodobo, ale aj krátkodobo (pre viditeľnejšie výsledky a efekt sa odporúča dlhodobejšie užívanie, viac ako 3 mesiace). Nielen, že podporia vašu chuť na sex, ale aj upravia vašu menštruáciu a zmiernia príznaky PMS či menopauzy. A ako ďalší bonus – zlepšia vašu celkovú vitalitu a náladu. Takto získate všetko v jednom a priaznivé výsledky v podobe vášho spokojného (aj sexuálneho) života na seba nenechajú dlho čakať.

Odporúčané články